O mnie

Cześć, z tej strony Asia z Needle Twiddle. Witam Cię serdecznie w moim świecie, w którym króluje haft ręczny!

Haftuję od 2016 roku. Pierwsze kroki stawiałam pod czujnym okiem mojej wspaniałej i zdolnej mamy. Podzieliła się ze mną swoją mocą, pokazując mi, że sprawy, które na pozór wydając się trudne, stają się piękne, gdy podejdzie się do nich ze spokojem. Nauczyła mnie wytrwałości i rozpaliła iskrę, która mimo upływu lat nie gaśnie, tylko rozprzestrzenia się we mnie jak pożar.

Możesz u mnie znaleźć przede wszystkim ręcznie haftowaną biżuterię, ale też obrazki w tamborkach, piórniki czy torebki.
Tworzę również wzory do haftowania oraz needle mindery.

Mieszkam w małym drewnianym domku w samym sercu Puszczy Zielonki i jestem głęboko przekonana, że to najpiękniejsze miejsce na świecie. Pewnie dlatego tak bardzo fascynuje mnie las i jego mieszkańcy. To właśnie tej tematyce poświęcona jest większość moich prac.

Dla osób pragnących nauczyć się haftowania przygotowałam zestaw startowy ze wszystkimi potrzebnymi materiałami i obszernym e-bookiem, dzięki któremu można wyhaftować swoją pierwszą pracę, podążając za moimi szczegółowymi wskazówkami.

Prowadzę również kanał na Youtube, gdzie uczę haftu od samych podstaw – począwszy od przygotowania narzędzi i materiałów potrzebnych do haftowania aż po naukę ściegów. Nagrywam też instrukcje jak haftować konkretne motywy.

Sprawiam, że haft odżywa na nowo w sercach i wyobraźniach Polaków- chętnie o nim opowiadam i uświadamiam, że to zajęcie dla każdego, niezależnie od wieku czy płci!

Moją drugą wielką miłością zaraz po haftowaniu jest muzyka, w szczególności śpiew tradycyjny (biały). Oddaję się poszukiwaniom starych polskich pieśni i staram się je zachować, podać dalej, a tym samym uratować je przed zapomnieniem. Możesz posłuchać ich tutaj.