Recenzja książki: The Embroidered Garden by Kazuko Aoki

recenzja the embroidered garden

A właściwie (cytując całą nazwę): recenzja książki: The Embroidered Garden by Kazuko Aoki. Stitching through the seasons of a flower garden’ wydanej przez wydawnictwo Roost Books.

Kiedy tylko wyszukiwarka pokazała mi okładkę książki Kazuko, od razu wpisałam ją na moją listę najbardziej pożądanych gwiazdkowych prezentów. Przepiękne kwiatowe motywy chwytają za serce i powodują, że dłonie aż chcą sięgnąć po igłę i nitkę.

Co znajdziemy w środku?

W “Haftowanym Ogrodzie” znajdziemy przede wszystkim piękne zdjęcia haftu Kazuko. Już sama okładka wciąga nas w romantyczny i delikatny świat fauny i flory. Przerzucając strony czujemy się na zmianę – jakbyśmy otwierali wrota tajemniczego ogrodu lub byli na herbacie u ukochanej babci. W środku znajdziemy:

 • pomysły na haftowane kwiatowe wianki na wszystkie pory roku,
 • instrukcje jak wykonać (m.in.) * haftowaną okładkę pamiętnika / książki,
  * haftowane ozdoby na słoiki (zaprawy) i chwytak do gorących garnków,
  * haftowane broszki – motylki,
  * saszetkę na lawendę,
  * portmonetkę,
  * świąteczne ozdoby,
 • fotorelację autorki, skąd czerpie inspiracje do pracy,
 • listę przydatnych do haftowania przedmiotów (a więc i małą autopromocję- linię mulin samej autorki),
 • podstawowe i bardziej zaawansowane „tricki”, które stosuje Kazuko (sposoby dzielenia muliny na pojedyncze nici, przenoszenie wzorów na materiał itd.)
 • katalog użytych w książce ściegów z foto instrukcją,
 • pomysł na stworzenie własnego notesu ze wzorami do haftowania.

Minusy

Mimo zdecydowanie wielu zalet pozycja ma też swoje duże minusy, ponieważ:

 • książka nie jest dostępna w polskich sklepach, musiałam ją ściągać zza oceanu,
 • nie jest też przetłumaczona na język polski (mam anglojęzyczną wersję),
 • za mój egzemplarz zapłaciłam ok 80zł + wysyłka,
 • niektóre instrukcje są zbyt lakoniczne, zakładają duże obycie z rękodziełem.

Czy warto?

Zależy czego szukasz. Jeśli nie masz zbyt wiele wspólnego z rękodziełem, coś tam liznąłeś angielskiego (ale bez przesady), dopiero chciałbyś zacząć przygodę z igłą i nitką – to moim zdaniem szkoda pieniędzy i zachodu. Jeśli natomiast na widok wszystkiego co związane z haftowaniem oczy świecą Ci się jak pięć złotych – nie wahaj się. Nawet jeśli miałbyś po prostu podziwiać te piękne hafty, lub wykorzystywać książkę jako element dekoracyjny na własnych zdjęciach. Dla mnie “Embroidered Garden” to eksplozja inspiracji, pomysły na różne rodzaje kwiatów, podpowiedź jak łączyć kolory mulin. I po prostu coś pięknego, do czego uwielbiam wracać 🙂

Dajcie znać, czy podobała Wam się recenzja książki: The Embroidered Garden by Kazuko Aoki. Mam jeszcze jedną pozycję tej autorki – jeśli chcecie to i do niej zajrzymy!

4 thoughts on “Recenzja książki: The Embroidered Garden by Kazuko Aoki

 1. Super, że jest ta recenzja książki w języku polskim 🙂 Czy do każdego haftu w książce jest instrukcja? Jestem ciekawa, jaką jeszcze książkę masz tej autorki, czy jest lepsza, gorsza jeśli chodzi o instrukcje?

  1. Tak, jest wzór i oznaczenia mówiące o tym, jakiego ściegu użyć + kolor muliny DMC. Na osobnej kartce są również ilustracje pokazujące jak wykonywać dany ścieg – podobnie w drugiej książce, którą posiadam – “Embroidered farden flowers” 🙂 Niedługo wstawię jej recenczję !

 2. Wielkie dzięki za tę recenzję. Trafiłam gdzieś w Internecie na tę książkę i zachwyciłam się nią. Chciałabym dopiero zacząć swoją przygodę z haftowaniem, więc Twoja recenzja bardzo pomogła mi w podjęciu decyzji, czy kupić tę piękną książkę, czy może niekoniecznie. Na ten moment zdecydowanie nie jest to dobry pomysł. Przemyślę zakup tej drugiej, którą również recenzujesz, ale najpierw sprawdzę, jak w ogóle haftowanie “mi leży”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *